“Прости нас, пам’яте, прости!”

        

 

На підвіконні палахтить

 Скорботи полум’я священне –

  То свічка пам’яті горить

  За всіх безвинно убієнних

В історії України Голодомор – це невигоєна рана. В пам’яті українців та інших націй Голодомор 1932-1933 рр. назавжди залишиться однією з найстрашніших сторінок минулого, яка сприймається не на рівні емоцій. Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху.

22 листопада у бібліотеці школи пройшов урок-пам’ять «Голодомор: життя пережите правдою» для учнів 10 класу. Школярі перегорнули сумні сторінки історії України: згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Ознайомились із  причинами і наслідками жахливої трагедії, спогадами і свідченнями очевидців, хто у своїй пам`яті через все життя проніс ці страждання і біль.

Живі свідки тієї чорної пори відходять від нас у небуття. Але завдяки їхнім розповідям про ті часи, ми сторінка за сторінкою пишемо історію про Голодомор на нашій землі.

Присутні на заході учні дізналися про  одного з таких свідків, нашого земляка Михайла Масютка, людину нелегкої долі, який пережив це лихо, пережив геноцид, і на собі переніс все жахіття тих років. За його ініціативою та   кошти  встановлено пам’ятний хрест жертвам репресій і Голодомору в селищі Дніпряни.

Атмосфера скорботи й жалю супроводжувала весь час заходу.

Література та інформаційні матеріали, представлені на виставці-реквієм «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав», розкрили  страшні сторінки в історії нашої багатостраждальної України.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про мільйони невинно втрачених життів.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *